Skoči na sadržaj

• twitter
  • youtube
  • googleplus
  • facebook

Foto
* * * * * 1 glasova

Moje misli izrazene kroz slovo

190 odgovora na ovu temu

#61 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 02 August 2014 - 08:12 AM

Mislim, subjektivni osecaj objektivne stvarnosti je to sto unosi zabunu, i stvara zablude kod ljudi.

A posle osvescenja  i shvatanja zabluda sledi razocaranje, ali jbg to je ono sto nas cini ljudima.

Sve dok je tako i dok ima nas, pojedinaca sa emocijama ... civilizacije, kakve takve ce ziveti, opstati ,

odupreti se hladnoci i sivilu proracunosti .

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#62 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 05 August 2014 - 02:55 PM

Nikad se nemoj smejati onome ko zbog ljubavi gubi ponos. Smesan je onaj ko zbog ponosa gubi ljubav, jer nije isto kad je covek u pustinji i pustinja u coveku!

Danči

Postirana slika

Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji ♥ Mika Antić ♥
Postirana slika Postirana slika

Postirana slika

#63 Runda

Runda

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 30 postova

Postirano 15 August 2014 - 09:39 AM

S         K         O       P              G

J   

L                                      Ć            moje misli kroz slovo hahahahahahaah

#64 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 17 August 2014 - 11:08 AM

Nikad nesmes da odustanes od svoji ciljeva, jel oni su deo tebe, a i ako odustanes od njih, ne odustaj od svojih verovanja! Covek dobije onoliko u koliko veruje i onoliko za koliko se bori. Sami mi smo ponekad krojaci naseg puta naseg MI..

Danci
  • malena se ovo sviđa.
Postirana slika

Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji ♥ Mika Antić ♥

Postirana slika

#65 Ajme

Ajme

Advanced Member

• Members
  • 1,900 postova

Postirano 19 August 2014 - 07:29 PM

Zastanem ja tako ponekad u životu,pa mislim da razmislim malo...ali onda shvatim: što više razmišljam sve manje shvatam neke stvari u životu...

Slabi se osvećuju,jaki opraštaju,pametni ignorišu...

#66 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 19 August 2014 - 10:29 PM

Nikad ne žalite što ste upoznali neku osobu u svom životu...
Jer, dobre osobe ti daruju sreću...
Loše ti daju iskustvo, a zle ti daju lekciju...

• malena, Belay_Danci i Simke se ovo sviđa

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#67 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 28 August 2014 - 03:36 AM

Navikne čovek na sve…Da živi sa pola duše… Da stvara neki svoj svet…U koji smešta svoje snove…maštanja…želje… Navikne da preboli ,neprebolno…Da izdrži ,neizdrživo… Navikne da se tudjoj sreći raduje… Da hoda na vrhovima prstiju, da ne bi tugu probudio… Navikne da čuva dete u sebi…Nedajući mu da odraste… Da se slomi bez buke…I opet iznova sastavi… Da se,poput trave, kada ga zgaze,ispravi…Navikne čovek na sve.

Danci :D
  • Odri, MIMA i malena se ovo sviđa
Postirana slika

Postirana slika

#68 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 30 August 2014 - 10:23 PM

Bez misli i bez slova ....

trenutno samo ocekivanje koje se kradom mislima provlaci....

• malena, Ajme i Belay_Danci se ovo sviđa

Rumi 

#69 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 31 August 2014 - 07:45 PM

Kada doživimo neuspeh i kada padnemo dole nikad nije pravi problem. Problem je kad ostanemo tamo.Znamo da greške ne postoje, ništa nije pogrešno ako smo naučili iz tih grešaka! Bol postoji ali patnja to je samo naš odabir.Spoznati ćemo da zapravo nikada i nismo doživeli pad ili nesupeh

Danči

• malena se ovo sviđa.
Postirana slika

Postirana slika

#70 Ajme

Ajme

Advanced Member

• Members
  • 1,900 postova

Postirano 02 September 2014 - 09:52 AM

Prestaću da razmišljam o bilo čemu, jer, svako novo razmišljanje me odvede na krivi put!

• AMI, malena i Romana se ovo sviđa

#71 malena

malena

Advanced Member

• Moderators
  • 4,808 postova

Postirano 04 September 2014 - 01:23 PM

Dobre stvari dolaze onima koji veruju, bolje stvari dolaze onima koji čekaju, a najbolje stvari dolaze onima koji ne odustaju..

• Belay_Danci se ovo sviđa.
Dovoljno sam jaka da drugima ne pokazujem kako mi je.....!!!

#72 machor

machor

Advanced Member

• Members
  • 1,488 postova

Postirano 06 September 2014 - 03:16 PM

kad mislim nista ne smislim, a kad prestanem mislit, misli same naviru.. :rolleyes:

• Ajme i Romana se ovo sviđa

#73 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 15 September 2014 - 03:57 PM

Kisa pada, 

osudite, kamenujte ali prija ....meni

I Dunav siv i mutan, valjaju talasi neke uspomene bezbriznog detinjstva.....

Samo da se delic tog spokoja ponovo u dusu moju useli :wub:

Rumi 

#74 Ajla

Ajla

Advanced Member

• Members
  • 139 postova

Postirano 20 September 2014 - 02:09 AM

dan, naizgled obican... mnogo predjenih kilometara, sati u tisini, mnogo misli... desetine hiljada... mnogo sumornih lica, poneki osmeh, ali i iskrenih osmeha radosti kad ugledaju tvoj lik. Grabis te momente i sami se urezuju u tu tablu, tablu dnevnih utisaka... brises nepozeljno, oslikavas lepo. Preovladavaju slike, slikoviti predeli kroz koje ste toliko mnogo puta prosli, a niste primetili svu tu carobnu lepotu, primetis toliko mnogo lica ali samo par ostaje urezano; ona nasmejana i ona zabrinuta koja gledaju u prazno. Vracas se kuci, svratis na pice sa dragom osobom, najboljim prijateljem... nista novo, nista lepo... obican pomalo sumoran dan, ulazis u kucu, nema nikog na vidiku. Neki vec spavaju, ali sa balkona cujem glasove... sestra i njena prijateljica sede u tamu i uzivaju uz kolac i Pina colladu. pridruzujem se i iskreno, iako ne volim mnogo kolace i pina colladu, tu vece mi je mnogo prijala ta kombinacija. kolac fantastican, par vrsta tamne cokolade pomesane sa malinama. Pina upotpunjuje taj okus. Cujem zvuk zvona na ulaznim vratima i pitam se ko je u to doba. Neko koga ni najmanje nisam ocekivao, drugarica koju nisam video dugih 11 godina. Ni zdravo, ni dobro vece... samo pogled i spontani topao zagrljaj bez i jedne reci osim izvoli :) . NIje vise ista, sunce daleke australije, brige i tudjina su joj formirali bore na licu... ne na staracki nacin, ne, nisu to te bore... na licu se vidi da se to lice vise ne smeje tako cesto, a osmeh je drugaciji nego kakvog ga pamtim, a nije ni cest kao nekad... to vise nije ona pomalo divlja devojka koju pamtim. Pricamo dugo, o svemu i svacemu, ali to nisu ona bezbrizna lupetanja... razmisljam kako vreme brzo prolazi i sta sve propustamo u zivotu... ako je sve to propusteno, sta li cemo sve jos propustiti. Umor me savladava, 21 ne prespavan sat naplacuje ceh... njih tri izlaze a ja odlazim da spavam da propustim jos nesto. Novi dan, prelepo jutro. Zapocinjem kafom sa prijateljem, kao i svaki drugi neradni dan. Odlucujem da odem na selo, kod bake. To je jedna vremesna zena, sa najtoplijim osmehom i najcistijom dusom, sa izboranim licem koje su godine uplele svoje prste. Za svoje godine se drzi odlicno, ali ipak je to mnogo godina, da ne pomislim kada i da li cu je ponovo videti. Dosao sam tamo, dan prelep. Mesto izdvojeno od ostatka sveta, ipak blizu grada, ali dovoljno daleko da se ne cuje gradska vreva. Tisinu samo narusavaju glasovi dragih ljudi i vetar koji pokrece grane obliznje sume koja me okruzuje sa svih strana i zajedno proizvode te smirujuce zvuke koji te mame da samo njih slusas. Dodatne note koje upotpunjuju taj smiraj, dolaze iz obliznjeg polja kukuruza... instrumenti su bezbroj tih grubih listova, a izvodjac opet ko drugi no vetar... raznolike ptice svojim cvrkutom upotpunjuju taj muzicki ambijent.

Ispred kuce, uredjeno malo dvoriste, cvetni vrt, bunar i stara kruska o ciju granu okacena ljuljaska.

55550535322182937224.jpg Ne mogu da odolim...26170303791349380091.png

Uz pomoc kanapa sam upotpunio uzitak i izazvao ljuljajuci efekat, koji je dalje izazvao efekat sna... valjda sila kacije i reakcije :D

Sila je postojana i sila nas okruzuje... neko pametan rece davno jos, a niko do danas nije uspeo da ga demantuje... da je tako, evo jos jedan primer. Za nas je jako bitana voda, a ona cini veliki deo povrsine zemlje... Usled velikog zagrejavanja povrsine, dolazi i do zagrejavanja te vode, sto dalje implicira, kao produkt akcije i reakcije, ona se pretvara u paru i uzdize se na visine gde je mnogo hladnije...... ma sta ja vama ove solim pamet kako nastaje kisa hahahahahahaha... da ne duzim, sila akcije sa nebesa zvana grom, izazvala je reakciju budjenja :) a sila koja se vidi iz prilozenog kako se priblizava, izaziva reakciju sklanjanja na suho mesto...

22121854106359881593.jpg

Sad jos malo o fizici... potrosnja energije i potrba da se ista nadokndai, drugim recima budi se osecaj gladi... ali sta jesti? Kad ste na takvom mestu, svasta bi probali, svega ste zeljni... Baka kao baka, spremila svasta. Izvrsna juha, jos bolja pita sa sirom, pita sa krompirom fantasticna... pohovana piletina takodje ukusna... salata po izboru. Sve domace i sveze ubrano... kupus salata sa krastavcima i paradaizom... uz sir, i kukuruzne pogacice zaista nista ne trebate... dobijam odlicnu ideju, da upotpunim dan uzitkom... kukuruz na zaru, takozvani pecenjci.... a ko bi im odoleo..... (: 

uzurbano uskacem pre nevremena u polj kukuruza i probiram pogodne kukuruze za pecenje... metoda mozda vama bude malo smesna, ali je efikasna... noktom stisnes jedno zrno i pratis reakciju na tu akciju... ako strcne mleko, onako malo kremasto, onda je to to... savrsen pecenjak... savet, ako ne zelite da izgledate kremasto, nisanite od sebe ahyahahahhaha.. ali svejednonista mi nece taj dan pokvarit : )

Vatrica koja prija, ambijent savrsen za stvaranje zara... sve spremno

64851534601470730165.jpg

jedan deo sam preskocio da zabelezim objektivom, ponajvise iz razloga sledeceg: DA SE NE UGLJENISU KUKURUZI!!! Iskreno, od blejanja u taj plamen, nisam ni primetio da su vec malo poceli da gore, ali reagovao sam koliko toliko na vreme.....42589664441963753343.jpgugodno sam iznenadio i prisutne, pogotovo prisutne klince... da, tako malo je potrebno da se covek oseca sretnim... :)

Put do kuce malo naporan, kisa pada, a svi ostali spavaju.... grrrrrrrr... a ja poznat kao spavalica, zamisli... tztztztztz nastavak veceri sa drustvom u klubu, ugodna vecer sa drustvom, dve pobede u bilijaru, skor pozitivan... samo jedna izgubljena partija (nije da se hvalim, ali umem ja to da igram : ) )

Vece skoro pa savrsena....... ali....... uvek postoji to ali... bem ti to ali.... : P bem ti i to sto su postovi ograniceni smajlicima grrrrr  ......ali kao sto rekoh..... vecerasnje to ALI je ova nocna tisina..... i ne prija kao ona danasnja....

Ali, kako je sve povezano i kako sva akcija ima svoju reakciju... cek bre, pa i nije neka akcija hahahaha

nasuprot: nisam radio, nije bilo akcije, ima samo reakcija i produkt bez akcije : slobodno vreme i slobodna misao, razmisljanje... ali i to je akcija... akcija da ulepsamo sebi dan.... druga stvar... tisina... niakako nije akcija... iako je preneseno znacenje opet nje akcija, ali ima reakciju..... da je bila akcija, tj da sam radio danas ili da nije "tisina" ne bi bilo ni ovog produkta koji ste upravo procitali do kraja. : )

Nastavice se... sutra je novi dan 

PS: ulepsajte svaki dan, kako sebi, tako i drugima. Tako cete iscekivati sutra sretniji, tako ce i vama neko ulepsati to sutra... verujem u sutra i u zakon akcije i reakcije, ali moram da malo tu umesam malo statike... mada mi draza legistika s obzirom da ne nameravam stojeci da spavam :)

tacno ovom simketu treba zakonom zabraniti da pise ovake tekstove... svaka njegova akcija ove vrste (pisanje), izaziva katastrofalnu reakciju... udebljam se najmanje dva kilograma :P

salu na stranu...

svaki put me odusevis nacinom na koji prenosis svoja zapazanja i osjecaje... svaki pokret, sum, miris (akciju a i reakciju :P) bukvalno dozivim...

svaka cast.. nemam rijeci :)

p.s. da treba da biram izmedju pite od jabuka i pecenjaka, tesko da bi se mogla odluciti na prvu loptu.. mada kad malo bolje razmislim, mislim da bi blagu prednost ipak dala piti od jabuka i caju sa devet trava... ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto je socnija :P...

jos jednom BRAVO  :D

• Romana i Simke se ovo sviđa

#75 Zanze

Zanze

Advanced Member

• Members
  • 2,031 postova

Postirano 20 September 2014 - 03:45 PM

tacno ovom simketu treba zakonom zabraniti da pise ovake tekstove... svaka njegova akcija ove vrste (pisanje), izaziva katastrofalnu reakciju... udebljam se najmanje dva kilograma :P

salu na stranu...

svaki put me odusevis nacinom na koji prenosis svoja zapazanja i osjecaje... svaki pokret, sum, miris (akciju a i reakciju :P) bukvalno dozivim...

svaka cast.. nemam rijeci :)

p.s. da treba da biram izmedju pite od jabuka i pecenjaka, tesko da bi se mogla odluciti na prvu loptu.. mada kad malo bolje razmislim, mislim da bi blagu prednost ipak dala piti od jabuka i caju sa devet trava... ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto je socnija :P...

jos jednom BRAVO  :D

hahahaha ajla, nisi jedina; točno se sjećam dana kad je to napisao i one pečene kukuruze mi je ostao dužan.... simke pamtim joooooš ahahahah, naravno da je kralj za pisanje ovakvih stvari.... Simiću man se selfija, fataj se olovke!!!

#76 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 29 September 2014 - 07:16 PM

Uvek će biti ljudi koji će biti neprijatni, koji će vam reći nešto ružno, možda vas čak i povredeti, ai to ne znači da nešto nije uredu s vama – oni su ti koji su plitki.

Danči

Postirana slika

Postirana slika

#77 Ajme

Ajme

Advanced Member

• Members
  • 1,900 postova

Postirano 29 September 2014 - 07:21 PM

U azbuci od 30 slova meni fali baš ono trideset prvo da bih izrazila svoju misao ;) 

• machor se ovo sviđa.

#78 machor

machor

Advanced Member

• Members
  • 1,488 postova

Postirano 16 October 2014 - 04:21 PM

Nece misao da se pretoci u slovo i .
  • Ajme se ovo sviđa.

#79 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 17 October 2014 - 08:45 AM

"Negde mi se izgubila potreba da objasnjavam 

svoje misli, postupke, razmisljanja, stavove .

I odlicno se osecam zbog toga ."

Prepisala, ali i kao da sam ja rekla  ;)

Rumi 

#80 Ajme

Ajme

Advanced Member

• Members
  • 1,900 postova

Postirano 20 October 2014 - 11:18 AM

Napokon sam shvatila: prestajem da razmišljam!

• machor se ovo sviđa.

Odgovori na ovu temu

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika