Skoči na sadržaj

• twitter
  • youtube
  • googleplus
  • facebook

Foto
* * * * * 1 glasova

Moje misli izrazene kroz slovo

190 odgovora na ovu temu

#81 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 21 October 2014 - 10:31 PM

Life is brutal and the pain even greater ! 

Postirana slika

Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji ♥ Mika Antić ♥
Postirana slika Postirana slika

Postirana slika

#82 Ajla

Ajla

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 139 postova

Postirano 06 November 2014 - 05:02 PM

Napisah neki dan pjesmu o raskrsnicama... Raskrsnicama susreta i raskrsnicama rastanaka...

U stvari to je prica o zivotu... Sta je zivot nego raskrsnica, mostovi, obale i nezaustavljiva gomila vode sto protice...  Taman kada pomislimo da je kraj, da nema vise, svaki put se pojavi neka nova raskrsnica, neki novi most koji treba da poveze misli, djela, ljude, a u stvari postaje prepreka, postaje daljina koja sve to razdvaja... Nesvjesno se nekako zaogrenemo u tu daljinu i onda  se isto tako nesvjesno ponovo vracamo tim istim raskrsnicama bez putokaza... Vracamo se  kruznim tokovima zivota bez iscrtanih linija sa odsustvom svake signalizacije...  Kada nas na tom kruznom toku snadje neko i taj neko je neko posbean sa velik "P", poseban bez velike potrebe za dodatnim rijecima i pojasnjenjima tipa zaista,stvarno,jako..  Samo Poseban!... Sve je i zaista i jako i stvarno vec uracunato u cijenu... Kada nas snadje taj neko, gomila pitanja izroni odnekud... Kako?...  Zasto bas ja?...  Zasto bas sada?...  Gomila pitanja, a odgovra nigdje... Ostaje nam samo da odgovre potrazimo u vremenu...
Vrijeme ce dati sve odgovore...  Ono nezaustvaljivo tece i nosi sa sobom sve odgovre, pa cak i one za koje smo mislili da i ne postoje...  Mozda su vrijeme i rijeke isto... Mozda... Samo rijeka, rijeka ima poplavu koja nas gole i mokre izbaci na obalu, raspukne o stijene.. Tada  goli i mokri ne mozemo se sakriti od misli, ne mozemo zivjeti lazi... Ne mozemo trcati po zvijezdama... Ostaje nam samo da  sakupljamo kao perle razasuta zrnaca iskrenosti nase sto se prosula po zuckastom kamenu... I da cekamo...

• Belay_Danci, laza i machor se ovo sviđa

#83 Samo srce

Samo srce

Advanced Member

• Members
  • 36 postova

Postirano 07 November 2014 - 01:04 PM

10424320_397953007027446_485016887683354

• Odri se ovo sviđa.

#84 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 08 November 2014 - 01:06 PM

Prolece u jeseni, zanimljiva kombinacija, nudi mnoge izazove .

Mnogi ce pronaci inspiraciju za lepe misli, stihove...zaspale snove probudti , kolaze od maste praviti ...

A neki ce opet samo po opalom liscu ceprkati , novo u prirodi i Sunce nece ni primetiti.

• Belay_Danci i machor se ovo sviđa

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#85 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 08 November 2014 - 02:51 PM

Suze su ipak mnogo vrednije od osmeha, možemo se nasmejati bilo kome, ali uvek plačemo samo za osobama koje nam znače !

Danči

• Samo srce se ovo sviđa.
Postirana slika

Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji ♥ Mika Antić ♥

Postirana slika

#86 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 269 postova

Postirano 09 November 2014 - 08:19 PM

Zašto je ljudima komotnije u odelu licemera,pokvarenjaka,zlobnika nego u odelu kulturnog,pažljivog,čestitog čoveka.Udjem,budem normalan,zatrpa me nenormalnost,idiotizam,licemerje i ja ..gde ću šta ću...povučem se.Možda je greška u meni,u povlačenju ali...zamorio sam se ...mnogo ih ima.

san111.jpg

• Samo srce se ovo sviđa.

#87 Zanze

Zanze

Advanced Member

• Members
  • 2,031 postova

Postirano 09 November 2014 - 08:45 PM

Zašto je ljudima komotnije u odelu licemera,pokvarenjaka,zlobnika nego u odelu kulturnog,pažljivog,čestitog čoveka.Udjem,budem normalan,zatrpa me nenormalnost,idiotizam,licemerje i ja ..gde ću šta ću...povučem se.Možda je greška u meni,u povlačenju ali...zamorio sam se ...mnogo ih ima.

san111.jpg

Stvarno pretjeruješ, kad sad pogledam u nazad mislim da je moja najveća greška bila što sam ti se ispričala kao čovjek.

#88 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 269 postova

Postirano 09 November 2014 - 09:00 PM

Opet ću prećutati i povući se... 

#89 Zanze

Zanze

Advanced Member

• Members
  • 2,031 postova

Postirano 10 November 2014 - 07:29 AM

Opet ću prećutati i povući se... 

Ma naravno, a zmija će i dalje prva napadati, u ostalom to joj je u krvi...

Lijep pozdrav ti!

#90 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 10 November 2014 - 05:57 PM

LJUBAV

Mozda bi trebalo cutati i samo je osecati

ali jaka  je borba ta,

i zato lakse je pricati ,

misli, zelje i nadanja tom osecaju prepustiti.

Kad pogled u prazno poleti

misao u nepoznate predele krene

razum se kasno seti

to se ljubav vec sveti

i nemilosrdno putem svojim vodi

nas slabe i omamljene.

Srce nam treperi i govori

"slobodno plod uberi , slatka jeste jabuka ta , uzivanje pruza "

ali i bez trnja nije ni najlepsa ruza.

Ranjeno se srce u bolu privije

nadanja srusena u dubinu skrije

lececi rane tiho pati ,spasenju se nada ,

i zarice da vise nece da strada.

Ali, sve su to zablude ,

varke ceste.

Hodajuci po belom svetu

ziveci zivote svoje ipak uvek

trazimo se i zelimo da postanemo " TI moje, ja tvoje".

ODRI

I sto bi rekao Laza, moje je nije google.

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#91 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 269 postova

Postirano 10 November 2014 - 09:44 PM

Prelepo Odri.......čista desetka......onako...iskreno.  ;)

• Belay_Danci se ovo sviđa.

#92 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 10 November 2014 - 11:22 PM

Prelepo Odri.......čista desetka......onako...iskreno.  ;)

Hvala  :)

Rumi 

#93 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 11 November 2014 - 02:53 AM

LJUBAV

Mozda bi trebalo cutati i samo je osecati

ali jaka je borba ta,

i zato lakse je pricati ,

misli, zelje i nadanja tom osecaju prepustiti.

Kad pogled u prazno poleti

misao u nepoznate predele krene

razum se kasno seti

to se ljubav vec sveti

i nemilosrdno putem svojim vodi

nas slabe i omamljene.

Srce nam treperi i govori

"slobodno plod uberi , slatka jeste jabuka ta , uzivanje pruza "

ali i bez trnja nije ni najlepsa ruza.

Ranjeno se srce u bolu privije

nadanja srusena u dubinu skrije

lececi rane tiho pati ,spasenju se nada ,

i zarice da vise nece da strada.

Ali, sve su to zablude ,

varke ceste.

Hodajuci po belom svetu

ziveci zivote svoje ipak uvek

trazimo se i zelimo da postanemo " TI moje, ja tvoje".

I sto bi rekao Laza, moje je nije google.

Svaka cast Odri :) prelepo :wub:
Postirana slika

Postirana slika

#94 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 11 November 2014 - 02:56 AM

Napisah neki dan pjesmu o raskrsnicama... Raskrsnicama susreta i raskrsnicama rastanaka...
U stvari to je prica o zivotu... Sta je zivot nego raskrsnica, mostovi, obale i nezaustavljiva gomila vode sto protice... Taman kada pomislimo da je kraj, da nema vise, svaki put se pojavi neka nova raskrsnica, neki novi most koji treba da poveze misli, djela, ljude, a u stvari postaje prepreka, postaje daljina koja sve to razdvaja... Nesvjesno se nekako zaogrenemo u tu daljinu i onda se isto tako nesvjesno ponovo vracamo tim istim raskrsnicama bez putokaza... Vracamo se kruznim tokovima zivota bez iscrtanih linija sa odsustvom svake signalizacije... Kada nas na tom kruznom toku snadje neko i taj neko je neko posbean sa velik "P", poseban bez velike potrebe za dodatnim rijecima i pojasnjenjima tipa zaista,stvarno,jako.. Samo Poseban!... Sve je i zaista i jako i stvarno vec uracunato u cijenu... Kada nas snadje taj neko, gomila pitanja izroni odnekud... Kako?... Zasto bas ja?... Zasto bas sada?... Gomila pitanja, a odgovra nigdje... Ostaje nam samo da odgovre potrazimo u vremenu...
Vrijeme ce dati sve odgovore... Ono nezaustvaljivo tece i nosi sa sobom sve odgovre, pa cak i one za koje smo mislili da i ne postoje... Mozda su vrijeme i rijeke isto... Mozda... Samo rijeka, rijeka ima poplavu koja nas gole i mokre izbaci na obalu, raspukne o stijene.. Tada goli i mokri ne mozemo se sakriti od misli, ne mozemo zivjeti lazi... Ne mozemo trcati po zvijezdama... Ostaje nam samo da sakupljamo kao perle razasuta zrnaca iskrenosti nase sto se prosula po zuckastom kamenu... I da cekamo...

Prelepo Ajlii :wub:
Postirana slika

Postirana slika

#95 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 269 postova

Postirano 12 November 2014 - 09:00 AM

U stvari to je prica o zivotu... Sta je zivot nego raskrsnica, mostovi, obale i nezaustavljiva gomila vode sto protice...  Taman kada pomislimo da je kraj, da nema vise, svaki put se pojavi neka nova raskrsnica, neki novi most koji treba da poveze misli, djela, ljude, a u stvari postaje prepreka, postaje daljina koja sve to razdvaja... Nesvjesno se nekako zaogrenemo u tu daljinu i onda  se isto tako nesvjesno ponovo vracamo tim istim raskrsnicama bez putokaza... Vracamo se  kruznim tokovima zivota bez iscrtanih linija sa odsustvom svake signalizacije...  Kada nas na tom kruznom toku snadje neko i taj neko je neko posbean sa velik "P", poseban bez velike potrebe za dodatnim rijecima i pojasnjenjima tipa zaista,stvarno,jako..  Samo Poseban!... Sve je i zaista i jako i stvarno vec uracunato u cijenu... Kada nas snadje taj neko, gomila pitanja izroni odnekud... Kako?...  Zasto bas ja?...  Zasto bas sada?...  Gomila pitanja, a odgovra nigdje... Ostaje nam samo da odgovre potrazimo u vremenu...
Vrijeme ce dati sve odgovore...  Ono nezaustvaljivo tece i nosi sa sobom sve odgovre, pa cak i one za koje smo mislili da i ne postoje...  Mozda su vrijeme i rijeke isto... Mozda... Samo rijeka, rijeka ima poplavu koja nas gole i mokre izbaci na obalu, raspukne o stijene.. Tada  goli i mokri ne mozemo se sakriti od misli, ne mozemo zivjeti lazi... Ne mozemo trcati po zvijezdama... Ostaje nam samo da  sakupljamo kao perle razasuta zrnaca iskrenosti nase sto se prosula po zuckastom kamenu... I da cekamo...

Voleo bih da pročitam tu pesmu....plaćam cokačom....  :*

#96 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 13 November 2014 - 08:15 PM

Prijateljstvo

Kad svemir ravnotezu stvori

i mi se kao slucajno nadjemo

i ne sluteci to se prijateljstvo rodi.

Prodjemo putevima smeha, suza

strepnje i zelje podelimo

ostvarenju snova pomognemo .

Postanemo ono sto je zivot hteo

uradimo jedni za druge

ono sto niko drugi ne bi smeo.

Ruku prijateljstva cvrsto uhvatimo

i burnom rekom zivota lakse zaplovimo.

Rumi 

#97 Zanze

Zanze

Advanced Member

• Members
  • 2,031 postova

Postirano 18 November 2014 - 08:24 AM

435f835468e9.jpg                    23  

Priča o gradu

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jučer smatrao nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko će ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad? Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom?

Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko ce Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leđa jačih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenačkog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac - netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema? Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u budućnost. I nemojte biti sami u budućnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nađe. Grad - to ste vi.

A Story about the City

I refrain from searching for all justice, truth, I refrain from attempts to let ideals arrange my personal life, I refrain from everything that until yesterday I considered essential for some good beginning or good end. I would possibly refrain from myself, but I cannot. Because who will remain if we renounce ourselves and flee into our fears. Who will inherit the city? Who will watch it for me, when I am gone, while I am searching in the trash heaps of the human spirit, while I am as it is alone, staggering without myself, wounded, tired, feverish, while my eyes begin to wax before my personal defeat.

Who will watch my city, my friends, who will carry Vukovar from the dark? There aren't shoulders stronger than mine or yours, and therefore if it isn't too much for you, if there still remains in you a youthful whisper, join us. Somebody has touched my parks, the benches that still have your names carved into them, that shadow that you gave it at the same moment, and received your first kiss - somebody has simply stolen it all, because how do you explain that not even a Shadow remains? There isn't that store window in which you admired your personal joys, there isn't that movie theater in which you saw the saddest film, your past has been simply decimated and you have nothing. You must build anew. First your roots, your past, and then your present, and then if you still have the strength, invest in the future. Do not be alone in the future. Do not worry about the city, it has been with you all this time. Only hidden. So that the murderer cannot find it. The city - it is you.

Siniša Glavašević

#98 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 20 November 2014 - 06:38 PM

RUKE

U davna vremena mi se za ruke uhvatismo.

Ja tebe, ti mene ...

Tvoja , moja, njena i njena...

upletene u krug zatvorene.

Magiju opstanka te ruke znaju ,

moci cuvanja imaju.

Do trona prsti im put pletu

i sve to bas na ovom svetu gde je sve laz i varka

a u njima nepobediva njihova bajka.

Rumi 

#99 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 7,148 postova

Postirano 24 November 2014 - 10:20 PM

"Dužnost prema samome sebi se sastoji u tome da čovek očuva ljudsko dostojanstvo u vlastitoj ličnosti."

Postirana slika

Postirana slika

#100 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,756 postova

Postirano 01 December 2014 - 05:52 PM

10603947_1526351584301906_66860616423606Posekli lipe u mojoj ulici.

Ne bese im veliki posao, preko 20 lipa za manje od 4 sata.

Tehnika moze sve, a jos kad je zarad visih ciljeva zvanih cevovod prepreka nema .

Kad radi tih istih visih seku ljudske sto ne mogli i drvenaste zivote.

Samo meni zao, place mi se...

Preko dvadeset god. ti neduzni drvenasti behu deo i mog gresnog ljudskog zivota...leti za otvorenog prozora i u stan mi mirisom ulazili.

Kazu zasadice nove...a gde cu biti ja za buducih dvadeset ?

• Belay_Danci i machor se ovo sviđa

Rumi 

Odgovori na ovu temu

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika