Skoči na sadržaj

• twitter
  • youtube
  • googleplus
  • facebook

Foto

Muškarac sa stilom, džentlmen...prokletstvo ili blagoslov

• Please log in to reply
101 odgovora na ovu temu

#1 MIMA

MIMA

Admin

• Administrators
  • 1,436 postova

Postirano 07 June 2015 - 08:10 PM

Muskarac sa stilom moze biti samo blagoslov  u ova vremena  kad se 

sve okrenulo.

Uvek sam za postovanje , stil i tu neku odmerenost koju samo dzentlmen moze imati, pri tome ne mislim samo na manire lepog vaspitanja .

Mislim na ono sto muskarac nosi u sebi , ono urodjeno , Bogom dano , onu nit da se zena cuva , uvazava i da joj se ugadja .

To mogu samo posebni, odabrani, retki  i zato mislim da su blagoslov kojeg zena treba da bude svesna ako joj takav na zivotnom putu bude .

Autor teksta: Odri

0c5f14f98c22e5c1ebf1e9a883d2c834.jpg

Autor teme Laza

Uzivajte :) 

• AMI i Belay_Danci se ovo sviđa

Mozes me nocas voleti ili mrzeti!Sve je u moju korist.Ako me volis,zauvek cu ostati u tvom srcu.Ako me mrzis,zauvek

cu ostati u tvojim mislima........nije fer jel da ???

#2 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 07 June 2015 - 09:05 PM

0001-l-UEebLSvPUJp2INdP.jpg

Detalji u ponasanju koji su i dzentlmenu dozvoljeni , da ne kazem pozeljni  :P

• MIMA, Belay_Danci i laza se ovo sviđa

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#3 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • ZnačkicaZnačkicaZnačkica
  • 258 postova

Postirano 09 June 2015 - 02:57 PM

Kada sam imao ovu temu u mislima htedoh od drugih čuti mišljenje,htedoh podeliti iskustva,htedoh pokušati da saznam....biti džentlmen...je li to nešto čime se savremeni muškarac treba ponositi ili je to poput princa na belom konju odjezdilo preko sedam mora,preko sedam gora.Htedoh čuti iskreno mišljenje,htedoh čuti oprečne stavove je li draži dijamanski prsten poslat poštom ili ruža i mirišljavo pismo zadenuto za okvir vrata.Htedoh od vas cure mišljenje o tome ,,pije li vodu,,

još uvek šetnja po kiši ili je BMW i škripa kožnih sedišta draža.

Htedoh čuti i vas , muški delu foruma imate li iskustva po ovom pitanju i kako je vaše mišljenje o svemu.

Pisaću i ja ali da vas čujem,da pročitam vaše mišljenje o svemu gore navedenom....   ;)

• Odri i Belay_Danci se ovo sviđa

#4 Ajla

Ajla

Advanced Member

• Members
  • 139 postova

Postirano 09 June 2015 - 04:25 PM

nekako ne volim pojam dzentlmen vezivati za bilo kakvo darivanje pa makar se radilo i o necem sitnom kao sto su ruza ili mirsljavo pismo zakaceno za okvir vrata, sto rece laza... sama rijec dzentlmen (njezan muskarac) ukazuje na to da je rijec o emotivnom muskarcu koji svojim manirima i ponasanjem prije svega postuje okolinu (ne samo zene) u kojoj se nalazi... biti dzentlmen je nesto s cime se radjas.. to nije nesto sto se moce nauciti... onaj ko se rodio s tom "zicom", naravno da treba da bude ponosan...

sto se mene licno tice... naravno da volim paznju, kao i svi mi, ali samo onu spontanu, iskrenu koja dolazi nagonski iz srca, iz potrebe da nekoga razveselis ili mu das do znanja da ti je stalo, a ne zato sto mislis da bi to bilo lijepo da uradis... o drugim motivima ne zelim ni da pricam...  zbog toga mnogo vise cijenim poljski cvijetic ubran negdje usput, od 101 ruze koje su u posljednje vrijeme postale "simbol ljubavi"... mnogo drazi mi je podijeljen sendvic na istrosenoj klupi u parku od najeksluzivnijeg restorana...

biti dzentlmen je svakako jedna od vodecih osobina koje jedan muskarac treba da posjeduje... jedna, ali ne i jedina ;)

#5 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 258 postova

Postirano 09 June 2015 - 07:39 PM

Ajla,bravo za tekst,kao i obično.Svaka ti valja,gadja u srž,jedcino se ne slažem sa ovim,,davanje,, dati tek uzbranu ljubičicu je davanje,pola sendviča je davanje i to je gest pravog muškarca koji se ne stidi da curu dočeka na prvom sastanku sa kišobranom i buketom jorgovana ubranim u njegovom vrtu.Koji curu odvede na pečene kestene a ne u restoran i to odradi sa stilom.SVE TO MOGU SAMO PRAVI MUŠKI,DŽENTLMENI... ;)

#6 Ajla

Ajla

Advanced Member

• Members
  • 139 postova

Postirano 09 June 2015 - 07:44 PM

Ajla,bravo za tekst,kao i obično.Svaka ti valja,gadja u srž,jedcino se ne slažem sa ovim,,davanje,, dati tek uzbranu ljubičicu je davanje,pola sendviča je davanje i to je gest pravog muškarca koji se ne stidi da curu dočeka na prvom sastanku sa kišobranom i buketom jorgovana ubranim u njegovom vrtu.Koji curu odvede na pečene kestene a ne u restoran i to odradi sa stilom.SVE TO MOGU SAMO PRAVI MUŠKI,DŽENTLMENI... ;)

ja nisam rekla "davanje", nego "darivanje".. a to je razlika ;)

p.s. moram djaba je.. nesh nada me :P

• laza se ovo sviđa.

#7 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 258 postova

Postirano 09 June 2015 - 07:48 PM

ja nisam rekla "davanje", nego "darivanje".. a to je razlika ;)

p.s. moram djaba je.. nesh nada me :P

R I  je razlika.... :P 

#8 sikret

sikret

Advanced Member

• Members
  • 1,140 postova

Postirano 11 June 2015 - 02:10 PM

Muskarac sa stilom moze biti samo blagoslov  u ova vremena  kad se 

sve okrenulo.

Uvek sam za postovanje , stil i tu neku odmerenost koju samo dzentlmen moze imati, pri tome ne mislim samo na manire lepog vaspitanja .

Mislim na ono sto muskarac nosi u sebi , ono urodjeno , Bogom dano , onu nit da se zena cuva , uvazava i da joj se ugadja .

To mogu samo posebni, odabrani, retki  i zato mislim da su blagoslov kojeg zena treba da bude svesna ako joj takav na zivotnom putu bude .

Autor teksta: Odri

0c5f14f98c22e5c1ebf1e9a883d2c834.jpg

Autor teme Laza

Uzivajte :) 

VALA DANAS PRONAČI TAKVOG MUŠKARCA JE JAKO TEŠKO BAR KOD MENE TAKO DA NEVERUJEM VIŠE U PRINČEVE KOD MENE SAMI KRETENI ILI SAM MOŽDA JA TA SA KOJOM NEŠTO NIJE UREDU I TO SE TREBA UPITATI

#9 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 13 June 2015 - 09:06 AM

Dugo dzentlmen seta po mojim mislima ,

ali nikako da stignem da ga obznanim .

Mozda nesvesno i  ne zelim, jer ih je tako malo i ja prigrlih i ovog mog izmastanog ,

pa ga ljubomorno cuvam od ostatka zenskog sveta .

Sve  ih je manje .Nazalost vremenkse i drustvene prilike im  ne idu na ruku ,

malo su i sami krivi , a malo i zene nepotrebno preuzese kormilo .

Ne bih pojam dzentlmen vezivala samo za odnos muskarca sa partnerkom ,

dzentlmen  je onaj koji postuje svaku zenu i u svakoj situaciji , od one koja ga je rodila do one koja mu je rodila .

Dzentlmen je prvenstveno oslobodjen bilo kakvih kompleksa i frustracija , pocev od materijalnih (danas presudnih ) do moralnih, emocionalnih (po meni najvaznijih).

Ubrace cvet kraj puta jer ima boju ociju njegove voljene , ali ce i na gradjevini raditi i za godisnjicu obradovati necim vrednim .

Oprace sudje posle rucka , ali ce kad zatreba njegova biti poslednja.

Jednom recju muskarac koji ima sake kao lopate , koji radi , stvara , voli zenu , ugadja , ne stidi se emocija , ali zna kad mora biti i po njegovom .

Parafraziracu ....

onaj koji je isao u vojsku ,a ne kod kozmeticara 

onaj kome su misici od cepanja drva , a ne teretane 

onaj koji ce se maziti , slabosti priznati 

i da onaj na kog ce zena u svakoj situaciji osloniti.

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#10 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 19 June 2015 - 11:42 AM

Još te osećam,još se miris tvoj njom širi,još soba na lavandu miriše

još te osećam

još se tvoja senka kreće zidovima moje sobe

još te osećam

Ali,još te se samo sećam,nisi više tu,nisi u sobi koja još uvek na ljubav miriše....

Poceo jedan dzentlmen ,

a ja bih dodala .....

Ja vise ne osecam ,

utopila  sam i osecanja i mirise 

u suzama

ali bole senke.

Iskacu pri najmanjoj tami, 

tvoji obrisi , tvoje telo , sake , ...

Znas, i smeh ima senku ,

ta najvise boli ,zapara po srcu .

Smeh ne mogu da utopim ,

tu srecu moju i tvoju.

Onda je  prigrlim i cuvam ,

leluja po sobi 

ja je gledam, slusam 

i znam kad upalim sijalicu 

poslacu je tebi ,

Nemoj da budes tuzan ...

Rumi 

#11 sikret

sikret

Advanced Member

• Members
  • 1,140 postova

Postirano 20 June 2015 - 02:26 PM

%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%

za tebe ODRI :wub: 

#12 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 21 June 2015 - 10:00 AM

%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%87%D0%B0%D0%

za tebe ODRI :wub: 

Hvala mia, , od srca  :wub:  :wub:  :wub:

• DACA se ovo sviđa.

Rumi 

#13 machor

machor

Advanced Member

• Members
  • 1,488 postova

Postirano 23 June 2015 - 04:22 PM

1982365_10203275931217456_70445020669147

• Odri se ovo sviđa.

#14 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 26 June 2015 - 06:52 PM

11058742_1072032219491899_30355774770674

Rumi 

#15 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 26 June 2015 - 08:50 PM

11666215_10205960555285222_5662408988397

• machor se ovo sviđa.

Rumi 

#16 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 01 July 2015 - 01:32 PM

Cure , a  sto necete kod dzentlmena  ;) , samo ja visim na ovoj temi ...

Moje iskustvo ....

Vracam se iz sopinga , pune kese, po dve - tri u rukama , na obliznjoj gradjevini radnici na nekim  masinama , sa lopatama .

Jedan ostavlja neku busilicu , prilazi , uzima kese , nosi do ulaznih vrata , pomaze....i setim se komsije i ove teme .

Nisam ga pitala za ime , samo reda radi Hvala  promrljala ....

A mogla sam od stida umreti , jer sam sve vreme  gledala u prljave ruke mu ....i sad crvenim....

Nisam , nasminkana , sredjena , zasluzila dzentlmena sa gradjevine .....nadam se da  ima neku koja ga zasluzuje , a meni je pokazao sta znaci covek biti .......

• machor se ovo sviđa.

Rumi 

#17 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 258 postova

Postirano 02 July 2015 - 10:21 PM

Pogodjena srž teme...to je u osnovi moje pitanje bilo...

cure...nasavite.....  

;)

#18 MIMA

MIMA

Admin

• Administrators
  • 1,436 postova

Postirano 07 July 2015 - 07:07 AM

“Dame imaju prednost” – reči su koje se češće čuju kao isforsirana fraza, nego kao smislena rečenica i način razmišljanja modernog muskarca. To je šteta samo po sebi. Ipak, ako ste imale sreću da naiđete na kakvog pripadnika ove vrste kojoj preti istrebljenje, sigurna sam da je njegova pojava i nada, sveumeće ponašanja i govorništva, vrlo jasno, a opet neosetno, morala ostaviti dubok trag u vašim mislima.

Džentlmen je muškarac koji vodi računa kako se ophodi prema osobama iz svoje okoline, bez izuzetka. On nikada neće dozvoliti da se dama oseti nezaštićeno ili suvišno u društvu. Otvaranje vrata isljučivo onoj (devojci) prema kojoj gaji izvesnu dozu dopadanja, nije džentlmentski. Takvo ponašanje, takva pažnja se ne dovodi u pitanje ma o kojoj ženi iz okruženja da je reč: supruzi, majci, sestri, drugarici, komšinici ili prolaznici. Poštovanje i pomoć, ipak, neće iskazati i pružiti samo ženskom rodu, već i muškarcima, naročito starijim i slabijim od njega samoga.

Džentlmentsko ponašanje se često greškom povezuje isključivo sa ljubljenjem u ruke i kupovinom cveća. Zapravo ne, pretvaranje i usiljeno fino ponašanje je dijametralno suprotno ponašanju istinskog džentlmena.

Biti jedan od njih ne znači odsustvo poroka. Opet ključna reč bi morala biti umerenost. Pravi gospodin je bojažljiv pri odabiru pića. Neće izabrati ono sa akcije “tri brlje za sto dindži”, počastiti se sa dve ture i završiti sa trajnim, dubinskim ispiranjem želuca. On ne beži ni od cigarete ukoliko mu to godi, ali opet, stav i suptilnost su prisutni pri svakom pokretu. (Ovo ne znači da će “progutati” tri pakle cigareta i da ćemo se diviti njegovim žutim zubima, noktima i “opojnom” mirisu.) Pažljivo bira i šta će obući, pročitati, pojesti, kakvu će televizijsku emisiju pogledati ili muziku slušati. Nije sputan da bilo šta od toga radi umereno i ako mu prija.

On voli društvo i ume da se druži. Najčešće uživa poštovanje od ljudi iz svog okruženja, ne nameće svoj stav, ali isti bude vrlo često uvažen.

Džentlmen je neko ko ume da živi velikim, ali bez sumnje, pristojnim životom. Životom u kome maniri nisu stvar o kojoj treba polemisati. Moral, vaspitanje, inteligencija i stil takođe igraju bitnu ulogu u njegovom životu. Njegov duh je bogat, a on izuzetno poštovan od drugih.

Ukoliko se ukaže prilika da se džentlmen nađe u društvu žene koja nema damsko ponašanje, on svoje neće promeniti.

Moderan naziv za dečka koji se izdvaja iz svog društva sada je frajer. No, džentlmen nije frajer. Nikako. Biti džentlmen je nešto drugačije, veće, odgovornije i zahtevnije. On poštuje pre svega sebe i svoje biće, ne dozvoljava manipulisanje svojim imenom i ličnošću. Kavaljer uvek poštuje svoj, ali i tuđi izbor.

Možemo zaključiti da je ovakvo ponašanje stanje karaktera i moralne svesti i savesti o sebi i drugima. Džentlmentstvo se ne da u potpunosti naučiti, ali svakako neki kodeksi ponašanja se mogu usvojiti.

Dama je sve manje, tako da nije neobično ni brojno stanje džentlmena. Ipak, nadam se da će ti pravi muškarci, džentlmeni današnjice, negde pronaći za sebe damu kao svoj ženski ekvivalent.

Mozes me nocas voleti ili mrzeti!Sve je u moju korist.Ako me volis,zauvek cu ostati u tvom srcu.Ako me mrzis,zauvek

cu ostati u tvojim mislima........nije fer jel da ???

#19 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,622 postova

Postirano 19 July 2015 - 08:50 AM

tumblr_n568y7pvWP1skg0tio1_250.gif

pozajmljujem od moje drugarice Ami samo da pokazem tvrdnju "dzentlmen mora da se rodi "

• laza i machor se ovo sviđa

Rumi 

#20 laza

laza

Advanced Member

• Members
  • 258 postova

Postirano 20 July 2015 - 02:52 PM

Sve lepši tekstovi,bravo cure..

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika