Skoči na sadržaj

• twitter
  • youtube
  • googleplus
  • facebook

Foto
* * * * * 3 glasova

Mudre misli,Poezija,Price i Citati

• Please log in to reply
3159 odgovora na ovu temu

#3141 malena

malena

Advanced Member

• Moderators
  • 4,700 postova

Postirano 19 August 2017 - 05:27 PM

Koko Šanel pamtimo je po revoluciji u svetu mode, uvođenju legendarnih odevnih komada koji su i dan danas potpuni hit, ali i po mudrim izjavama!

Prisećamo se 13 najzanimljivijih!

koko-sanel-foto-profimedia-1503160203-12

1. Pazite se originalnosti. Originalnost u ženskoj modi može da dovede do maskenbala.

2. Jednostavnost je ključna u istinskoj eleganciji.

3. Briga o izgledu počinje u srcu i duši. Proizvodi za ulepšavanje sami po sebi neće pomoći.

4. Nemoguće je da žena bude loše raspoložena kada nosi dobru odeću.

5. U svojim dvadesetim, žena ima lice koje joj je priroda dala. U svojim tridesetim, ima lice koje je sama za sebe napravila. U svojim četrdesetim ima lice koje je zaslužila.

6. Godine nisu bitne. Možete da izgledate divno u dvadesetim, i dalje da budete neverovatni u četrdesetima, i ostanete fabulozni do kraja života.

7. Ništa nekog ne čini starijim nego očajni pokušaji da izgleda mlado.

8. Žena koja ne koristi kozmetiku, ima veoma visoko mišljenje o sebi.

9. Što se žena gore osećam to bi bolje trebalo da izgleda.

10. Neki ljudi misle da je luksuz suprotnost siromaštvu. Nije. Suprotnost je vulgarnosti.

11. Ako imate krive noge, obucite nešto dekoltirano.

12. Ne postoje ružne žene, samo lenje.

13. Kada stavljate nekoliko komada nakita, skinite poslednje što ste na sebe stavili.

Dovoljno sam jaka da drugima ne pokazujem kako mi je.....!!!

#3142 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,482 postova

Postirano 23 August 2017 - 01:16 PM

nauio-sam-1-728.jpg?cb=1261593484

Naučio sam... da trebamo biti zahvalni što nam Bog ne daje uvijek ono što tražimo.
Naučio sam... da uvijek možeš za nekoga moliti, kad nema snage kako bi sebi pomogao na drugi način.
Naučio sam... da ti je, bez obzira koliko ozbiljnosti život zahtijeva od tebe, uvijek potreban prijatelj s kojim se možeš smijati.
Naučio sam... da je biti ljubazan važnije nego biti u pravu.
Naučio sam... da ljubav, a ne vrijeme, liječi sve rane.
Naučio sam... da svatko koga sretneš, zaslužuje da ga pozdraviš s osmjehom.
Naučio sam... da dobre prilike nikada nisu izgubljene; netko će se uvijek poslužiti onima koje ti propustiš.
Naučio sam... kada se naučiš živjeti u luci gorčine, sreća će se uvijek sidriti negdje drugdje.
Naučio sam... da treba dijeliti riječi koje su nježne i mekane, jer ćeš ih sutra možda morati pojesti.
Naučio sam... da je osmjeh jedan jeftin način da popraviš svoj izgled.
Naučio sam... da ne mogu odabrati kako se osjećam, ali da mogu odabrati što ću napraviti u vezi toga.
Naučio sam... da svi žele živjeti na planini, ali da se sva sreća i rast događaju dok se uspinješ.
Naučio sam... da je dobro davati savjet samo u dva slučaja: kada ga netko traži ili kada je pitanje života i smrti.
Naučio sam... kada planiraš osvetiti se nekome, time samo dozvoljavaš sebi da te ta osoba nastavi vrijeđati.
Naučio sam... što imam manje vremena, više stvari mogu napraviti.
Andy Rooney

• MIMA se ovo sviđa.

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#3143 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 25 August 2017 - 03:29 PM

POUČNA PRIČA:O POŠTENJU NAJVIŠE PRIČAJU ONI KOJI GA NEMAJU…

p045w0pf-759x500.jpg

Bio jednom jedan seljak koji je prodavao maslac pekaru. Jednoga dana, pekar posumnja u seljaka i odluči da izmjeri maslac da vidi da li mu je seljak dao tačno jedan kilogram.

Imao je šta i vidjeti – bilo je manje maslaca nego što mu je seljak rekao. Toliko se razbjesnio da je tužio seljaka.

Sudija upita seljaka da li koristi vagu za mjerenje. Seljak odgovori:

„Poštovani sudija, ja sam prost čovek. Ne koristim ove moderne vage, ali imam jednostavan kantar.”

Sudija ga onda upita da objasni kako mjeri maslac. Seljak odgovori:

„Poštovani sudija, mnogo prije nego što je pekar počeo da kupuje maslac od mene, ja sam svakoga dana kupovao kilo hljeba od njega. Svakoga dana kada pekar donese hljeb, ja ga stavim na jedan kraj kantara i odmjerim mu tačno toliko maslaca na drugoj strani. Ako je neko kriv, onda je to pekar.”

U životu nam se uvijek sve vrati istom mjerom. Nekim ljudima je nepoštenje preraslo u naviku, tako da više i ne znaju šta je istina. Ali koga oni to zavaravaju? Samo sami sebe

• Odri se ovo sviđa.

#3144 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 11 September 2017 - 06:13 PM

ISTINITA PRIČA / ZBOG OVE PRIČE SVI SU PLAKALI: Odveo je majku na večeru…

MAJKA-I-SIN.jpg

“Nakon 21 godine braka, moja supruga željela je da na večeru i u kino odvedem drugu ženu. Rekla mi je:

“Volim te, ali znam da te ta druga žena voli i da bi voljela provesti vrijeme s tobom”.

Ta druga žena s kojom je moja supruga željela da provedem večer bila je moja majka, koja je bila udovica posljednjih 19 godina, no zbog posla i obaveza oko troje djece mogao sam je viđati tek povremeno.

Te večeri sam je nazvao da je pozovem na večeru i u kino.

“Što nije u redu, jesi li dobro?”, pitala me. Moja majka je tip žene koji misli da su kasni telefonski pozivi ili iznenađenja znak loših vijesti.

“Mislio sam da bi bilo lijepo provesti neko vrijeme s tobom”, odgovorio sam. “Samo nas dvoje”.

Razmišljala je o tome jedan trenutak, a onda odgovorila: “Jako bih to voljela”.

Tog petka nakon posla, dok sam se vozio do nje, bio sam malo nervozan. Kad sam došao do kuće, primijetio sam da je i ona nervozna zbog našeg sastanka. Čekala je iza vrata s kaputom na sebi. Nakovrčala je kosu i obukla haljinu koju je nosila na posljednjoj proslavi svoje godišnjice braka. Nasmiješila se, a lice joj je izgledalo tako ponosno i sretno. “Rekla sam prijateljima da ću izaći sa svojim sinom, a oni su bili zadivljeni”, rekla je dok je ulazila u auto. “Jedva čekaju da čuju sve o našem izlasku”.

Otišli smo u restoran koji nije bio elegantan, ali je bio lijep i ugodan. Moja majka me primila za ruku kao da je prva dama. Nakon što smo sjeli, morao sam joj pročitati jelovnik. Ona je mogla vidjeti samo krupna slova. Kad sam došao do pola popisa predjela, podigao sam pogled, a majka je sjedila i gledala u mene. Na licu je imala nostalgičan smiješak.

“Ja sam tebi čitala jelovnik dok si bio malen”, rekla je. “Onda je vrijeme da se opustiš i dopustiš mi da ti vratim uslugu”, odgovorio sam.

Tokom večere imali smo ugodan razgovor, o ničemu posebnom, pričali smo o stvarima koje su nam se dogodile u posljednje vrijeme. Pričali smo toliko dugo da smo propustili film. Kad smo došli do njene kuće, rekla mi je: “Izaći ću opet s tobom, ali samo ako mi dopustiš da ja pozovem tebe”. Pristao sam.

“Kakva je bila večera?”, pitala me supruga kad sam došao doma.

“Jako lijepa. Mnogo više nego što sam očekivao”, odgovorio sam.

Nekoliko dana kasnije, moja majka umrla je od snažnog srčanog udara. To se dogodilo toliko iznenada da nisam mogao učiniti ništa za nju. Nakon nekog vremena dobio sam kovertu s računom iz istog restorana u kojem sam bio s majkom. Uz njega je bila poruka:

“Platila sam ovaj račun unaprijed. Nisam bila sigurna hoću li biti tamo, ali platila sam večeru za dvoje, za tebe i tvoju suprugu. Ne možeš zamisliti koliko mi je značila ona večera. Volim te sine” “Volim Vas sve”.

U tom trenutku shvatio sam koliko je važno reći “volim te” na vrijeme i posvetiti voljenima vrijeme koje zaslužuju. Ništa u životu nije važnije od svojih najmilijih. Dajte im vrijeme koje zaslužuju, jer se to ne može odgoditi za neko drugo vrijeme”, napisao je Alen.

Molim sve na ovom svijetu, volite i odvojite vrijeme za svoje roditelje a posebno majke ne zapostavljajte ih, poslije ćete se kajati…

• Odri se ovo sviđa.

#3145 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 17 September 2017 - 03:54 PM

SREĆNA PRIČA U SAMO TRI REČI: Odgovori koji dokazuju da je to moguće će vas ODUŠEVITI

17723-devojke-580x0.jpg

Na Fejsbuk strani “Idealist” u jednom postu čitaoci su pozvani da napišu srećnu priču u samo tri reči. Do sada, ima preko 22 hiljade odgovora, i skoro 7 hiljada šerova. Neki od odgovora pokazuju da je zaista moguće napisati srećnu priču – nekoliko reči daju suštinu, a na nama je da mislimo o ostalom…

Izdvajamo neke od odgovora koji su nam zapali za oko:

Preživela sam rak.

Bez ikakvih očekivanja.

Plata je legla.

Imam dobro vino.

Zauvek, prošaputao je.

Promenio sam prioritete.

Ja sam trudna.

Putovanje oko sveta.

Biti finansijski nezavistan.

Deca me češkaju.

Mama (je) napravila picu.

Konačno je razumela.

Deca su zaspala.

Sve je prolazno.

Hrana je servirana.

Budućnost je svetla.

Serije i vikend.

Šef ne dolazi.

Svi su bezbedni.

Wi-fi je slobodan.

• Odri se ovo sviđa.

#3146 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,482 postova

Postirano 26 September 2017 - 04:36 PM

Svi negativni, prepotentni, zlobni, neosjetljivi, bezobrazni i bezobzirni ljudi samo su .. nesretni. Oprosti im. 
- Jean Reno

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#3147 malena

malena

Advanced Member

• Moderators
  • 4,700 postova

Postirano 03 October 2017 - 09:45 PM

Najlepša pesma Mike Antića o jeseni!

Posvećenu oktobru i jeseni!

U ovu noć, kad se magla u daljinama

zgrušava i razliva,

kad niko i ne pokušava

da mi razume u zenicama ove varnice,

nisam, valjda, uobrazio

da sam jedini ovako

lud i naivan, i divan,

divan kao izlog periferijske starinarnice

u kome ima mina.

Vetre,

izvolite samo,

pobacajte lišće u reku,

kao deca svoje raspukle balone.

Jesen je najbudalastija tuga među tugama.

Jesen je moja ljubav

od pet zelenookih slova,

i laž,

najdetinjastija laž,

od koje sam do nesvesti rđav i dobar.

Vetre,

šta nas dvojica znamo,

možda u ovom trenutku u sve žute vagone

na nekim dalekim žutim prugama

ulaze devojčice iz naših žutih snova,

devojčice sa kosom žutom kao raž.

Zašto bi se,

inače

sve ovo zvalo tako žutim imenom: oktobar?

Dovoljno sam jaka da drugima ne pokazujem kako mi je.....!!!

#3148 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 15 October 2017 - 05:30 PM

OVO JE BILA NAJKRAĆA KONZULTACIJA SA PSIHOLOGOM

concept1-copy-759x500.jpg

“Mladi ljudi ne razumiju kako misle i šta osjećaju stariji. Ali stari su krivi, ako zaborave što znači biti mlad” – Harry Potter

Došli su zajedno. Muž i žena. Prvi put kod mene. Umoran sam (5. savjetovanje), malo gladan, ali potpuno smiren.

– Ja sam prvi put kod psihologa! – kaže razdražen čovjek. Moja supruga me uvjerila da dođem ovamo.

– I?

– Što? Imam sina. Imamo sina. Sina debila! -Odgovara nervozno.

– Debil je psihijatrijska dijagnoza, – kažem smireno. Je li vaš sin debil u tom smislu?

Čovjek me već počinje gledati kao debila. Zatim pogleda ženu, govoreći: “Kome si me ovo dovela?”

Skupila se, sjela na kraj stolca i okrenula oči. Ruke su joj bile smještene između koljena. Počeo se mrštiti, okreće se meni, šuti. Šutim također. Naviru osjećaji, pretvaraju se u nervozu, sve više i više.

– Pa, vi ste psiholog, zar ne? Um … Pa, recite mi što bih trebao učiniti s njim?

– S kim?

– S mojim sinom!

– A šta je s njim?

Čovjek širi oči, iznenađen mojom glupošću i nemogućnošću čitanja misli. Opet se okreće prema ženi s pitanjem: “Gdje si pronašla ovu budalu?” Ali, žena je iskusan vojnik, sjedi ne podižući pogled, i samo po bljedilu njezina lica, ja razumijem – svu svoju snagu potrošila je na to da bi dovela muža ovdje.

– Ne može vidjeti dalje od svog nosa! Balavac! 14 godina, i ponaša se kao …

– Kao?

– Dolazim kući. S posla. Njegove cipele stoje na sredini hodnika. Rekao sam mu: “Znaš li nešto o tome što radiš u svom životu? Barem tenisice stavi na mjesto. “Rekao sam mu mnogo puta da ne ostavlja cipele nasred hodnika. Ali ne, debil ne razumije ništa. Sve mu u životu izgleda lako.

Razbio je novi mobitel. Ne cijeni ništa. Ništa mi ne govori, ne povjerava se. Svađa se s majkom. Ništa ne radi kod kuće. Pričao, ne pričao, kao da govorim zidu. Kako se mogu ponašati prema njemu? Kako pronaći zajednički jezik?  Vi ste psiholog, recite mi! Imate li ikakav recept?

– Postoji – odgovoram, razbijajući sve kanone psihološke prakse.

Imate li rješenje?

– Imam, – iznenađen sam, čak i više, svojom drskošću.

Kako bi razumjeli, postoji algoritam psihološkog savjetovanja. Posebno prvog. Također su me učili da je prvi sastanak zbirka informacija, definicija problema, uspostavljanje kontakta. Ne postoji riječ o bilo kakvoj terapiji. Osobito o pronalaženju bilo kakvog rješenja problema. Ne znam što bismo …

– Jesam li vas pravilno shvatila da vi ne znate kako razgovarati sa svojim sinom, s njim ne možete naći zajednički jezik?

– Da, već sam rekao!

– Rješenje postoji, vrlo je jednostavno. Ali ne znam hoćete li ga prihvatiti – kažem, s apsolutnom iskrenom sumnjom.

– I? Recite!

– Kako se zove vaš sin?

– Aleksandar.

I onda ja vadim list papira, marker, pišem: “Sin Aleksandar, 14 godina”, stavim u udaljeni kut ordinacije i predlažem muškarcu da zamisli svog sina kako stoji na ovom listu.

Čovjek dugo razmišlja.

– Jeste li to učinili?

– Da.

– Sada, polako korak priđite papiru, sjednite na njega, uđite u tijelo svog sina i postanite on.

Očito sumnjajući, to je to učinio. Zatvori oči i dugo šuti.

– Sad, recite mi što osjećate?

– Strašna samoća. Suze u grlu. Moram plakati.

– Zašto?

– Od ljutnje … Svi viču, prigovaraju … Ovo nije dobro, nije u redu … čak i ne želim živjeti. To je kao da sam za sve neka nakaza.

– Za koga – za sve?

– Pa, za sve.

Za koga?

– Pa … za oca.

– A što bi htio da učini?

– Da me barem jednom pohvali. Pita me kako sam. Da ne viče stalno. Da … i ja sam ipak muškarac, da se ponosi mnome …

#3149 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 21 November 2017 - 07:17 AM

ŽIVOTNE POUKE

849318870b9505fc23b0da2722964d51.jpg

Okrenuh se Bogu i upitah: 
“Kao roditelj, koje bi životne pouke želio da tvoja djeca nauče?”
Osmjehujući se, Bog odgovori:

- Da nauče da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli. 
Mogu samo voljeti.
- Da nauče da nije najvrjednije ono što posjeduju, 
nego tko su u svom životu.
- Da nauče kako se nije dobro uspoređivati s drugima…
- Da nauče da nije bogat onaj čovjek koji najviše ima, 
nego onaj kojem najmanje treba.
- Da nauče kako je dovoljno samo par sekundi 
da se duboko povrijedi voljeno biće, 
a potom su potrebne godine da se izliječi.
- Da nauče opraštati tako da sami opraštaju.
- Da spoznaju kako postoje oni koji ih nježno vole, 
ali to ne znaju izreći niti pokazati.
- Da nauče da se novcem može kupiti sve – osim sreće.
- Da nauče da dvije osobe mogu promatrati istu stvar, 
a vidjet je različito.
- Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njim, 
a ipak ih voli.
- Da nauče kako nije uvijek dovoljno da im drugi oproste.

Moraju i sami sebi opraštati.”

Phil Bosmans

• MIMA i laza se ovo sviđa

#3150 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 6,785 postova

Postirano 08 December 2017 - 04:07 AM

23915782_1495396533907426_49900563699395

Postirana slika

Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji ♥ Mika Antić ♥
Postirana slika Postirana slika

Postirana slika

#3151 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 6,785 postova

Postirano 08 December 2017 - 04:09 AM

23915756_1494091070704639_88964909642389

Postirana slika

Preleti beskonačnost i pobedi vreme i maštu, ali nikad ne zaboravi kako se korača po zemlji ♥ Mika Antić ♥

Postirana slika

#3152 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 6,785 postova

Postirano 08 December 2017 - 04:10 AM

23844396_1493220200791726_80967560208071

Postirana slika

Postirana slika

#3153 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 14 December 2017 - 11:19 PM

Poučna priča 

c1ecd7e6c1447081fdfc042aa5521f59.jpg

Dječak je izašao s djedom da prošetaju po Parizu.

Na jednom mjestu, čuli su kako mušterija prigovara obućaru. Čovjek je tvrdio da nešto nije u redu s njegovim cipelama. Obućar je mirno saslušao primjedbe, izvinuo se i obećao da će ispraviti pogrešku.

Potom su dječak i njegov djed sjeli u kafić popiti kahvu.

Čovjeka za susjednim stolom konobar je upitao bi li mogao malo pomaknuti stolicu kako bi se moglo proći. Čovjek je reagirao burno i odbio se pomaknuti.

“Nikada ne zaboravi ono što si vidio,” reče djed dječaku. “Onaj postolar prihvatio je žalbu kupca, a ovaj čovjek pokraj nas nije se htio pomaknuti. Ljudima koji obavljaju neke korisne zadatke ne smeta kad čuju kritike na račun svog rada, ali oni koji ne rade nikakav koristan posao, uvijek misle da su veoma važni i kriju svoju nesposobnost iza autoriteta.”

Autor: Paulo Coelho

#3154 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 15 January 2018 - 05:40 PM

KO JE BABO?

idoso-diabetes-1-1-759x470.jpg

Ovo je pitanje koje je postavljeno grupi magistranata na jednom univerzitetu.

Većina magistranata dali su uobičajene odgovore, osim jednog. Samo jedan odgovor na postavljeno pitanje – šta je i ko je babo – zadivio je profesora i izazvao suze u njegovim očima.

Evo njegovog odogovora.

”Babo – u ranom djetinjstvu obućeš njegove cipele i osjetiš koliko su njegove cipele velike, a koliko su tvoja stopala mala.

Staviš njegove naočale na svoje oči i osjetiš posebnu veličinu i gordost.

Obučeš njegov kaput i osjetiš strahopoštovanje i dostojanstvo.

Naumpadne ti neka tričarija i tražiš od njega da ti je donese ili kupi i on to učini sa najvećom radošću i pobrine se da ti to donese bez traženja zahvalnosti.

Vrati se kući s posla i sa osmijehom te privije uz svoje grudi, a ti ne znaš kako je proveo dan i koliko je poteškoća i problema imao u tom danu….

Danas, kada si odrastao, ne oblačiš njegove cipele, jer su stare i ne sviđaju ti se.
Prezireš njegovu staru odjeću i stare stvari jer nisu po tvom ukusu.

Svaki njegov govor upućen tebi doživljavaš kao ukor, a njegova pitanja o tvom stanju i životu doživljavaš kao miješanje u tvoje poslove, pa ti to smeta.

Kada zakasniš on se zabrine za tebe, pa te kritikuje kad se vratiš, a ti zbog toga osjećaš tjeskobu i poželiš da nije s tobom kako bi ti imao više slobode. Podižeš svoj glas prema njemu i nanosiš mu bol svojim odgovorima, a on šuti, ne iz straha, već iz ljubavi i spremnosti da ti toleriše i oprosti svaku pogrešku.

Ti si do jučer zamuckivao u govoru i griješio u izgovoru slova, a on je tvoje greške sa osmijehom i radošću prihvatao.

A ti se danas uzrujaš i osjećaš nelagodu zbog njegovih mnogobrojnih pitanja nakon što su mu, zbog starosti, oslabili i sluh i vid.

Tvoj babo ti nikada nije poželio smrt, ni kad si bio mali, ni kad si porastao, a ti se nadaš njegovoj što skorijoj smrti, jer je postao smetnja tebi i onima oko tebe.

Tvoj babo se brinuo o tebi kad si bio mali, i kad si porastao, i dok si se školovao, brinuo se o tebi u teškoći i lakoći, u svakom stanju, pa uzvrati mu dobročinstvom barem u njegovoj starosti i bolest .

#3155 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 6,785 postova

Postirano 24 January 2018 - 01:37 PM

26815146_1560908064022939_83934473634610

Postirana slika

Postirana slika

#3156 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 6,785 postova

Postirano 24 January 2018 - 01:39 PM

27066925_1560505414063204_60936812818897

Postirana slika

Postirana slika

#3157 Belay_Danci

Belay_Danci

Advanced Member

• Moderators
  • 6,785 postova

Postirano 24 January 2018 - 01:39 PM

26992654_1560499807397098_31973983750650

Postirana slika

Postirana slika

#3158 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,482 postova

Postirano 08 February 2018 - 08:28 PM

Mrzim sve sto primetim,pa ne mogu uzivati u zabludama kao sav normalan svet.

Charles Bukowski

Rumi 

#3159 AMI

AMI

Advanced Member

• Moderators
  • 6,777 postova

Postirano 09 February 2018 - 06:19 PM

NAJLJEPŠI CITATI O SESTRAMA: “NAJBOLJI POKLON KOJI SU NAM RODITELJI IKADA DALI JE SESTRA”

635950524943221857-687634269_sisters.jpg

Veliko je bogatstvo kada imaš sestru. Bilo da je starija ili mlađa, ona je tvoja najbolja prijateljica do kraja života. Vas dvije i najdosadnija kišna nedjeljna popodneva znate da pretvorite u pravu zabavu samo zato što ste jedna uz drugu.

Dok rastete i tražite same sebe sestra je uvijek tu da vam čuva leđa. Ona je stalno na vašoj strani i niko vas ne razumije kao ona. Boriće se za vas u svakom trenutku. Sa sestrom ste neraskidivo povezani i nju nijedna prijateljica ne može da zamijeni. Učinite svojoj sestri dan posebnim tako što ćete joj pokazati barem neke od najljepših citata koji govore o sestrinskoj ljubavi.

sestre2.jpg

1. „Ona čvrsto stoji na nogama, a ja sam odmah iza nje u slučaju da me zatreba.“ ( Iron Word)
  2. „Uvijek ću imati prijateljicu zato što imam sestru.“ (Nepoznat autor)
  3. „Možda neću moći da riješim sve tvoje probleme, ali ti obećavam da se s njima nećeš morati sama suočiti.“ (Nepoznat autor)
  4. „Najbolji poklon koji su nam roditelji ikada dali je sestra.“ (Nepoznat autor)
  5. „Jedna pored druge ili miljama daleko sestre će uvijek biti povezane srcem.“ (Nepoznat autor)
  6. „Uvijek moja sestra, zauvijek moja prijateljica.“ (Nepoznat autor)
  7. „Ti si mi najdraža osoba u istoriji.“ (Nepoznat autor)
  8. „Nikome nećemo biti toliko zabavne kao što smo nama dvjema.“ (Nepoznat autor)
  9. „Uvijek je bolje kad smo zajedno.“ (Jack Johnson)
  10. „Bog nas je napravio sestrama. Naša srca su nas napravila prijateljicama.“ (Nepoznat autor)
  11. „To što si u rodu sa mnom je ustvari jedini poklon koji ti treba.“ (Nepoznat autor)
  12. „Naši putevi se mogu promijeniti u životu, ali naša sestrinska povezanost će zauvijek ostati jaka.“ (Nepoznat autor)
  13. „Odana sestra vrijedi kao hiljadu prijatelja“. (Nepoznat autor)
  14. „Nema boljeg prijatelja od sestre i ne postoji bolja sestra od tebe.“ (Nepoznat autor)
  15. „Nas dvije smo više nego prijateljice. Mi smo kao mala banda.“ (Nepoznat autor)
  16. „Volim te više nego juče. Juče si mi išla na živce.“ (Nepoznat autor)
  17. „Ne postoji problem sa kojim se sestre ne mogu suočiti, izboriti, skovati plan protiv njega, ignorisati ga, ismijavati, utopiti u čokoladnom umaku ili ga pregaziti autom.“ (Nepoznat autor)
  18. „Ona ima vatru u duši i gracioznost u srcu.“ (Nepoznat autor)
  19. „Jedino bolje od toga što si moja sestra jeste to što će jednog dana moja djeca imati tebe za tetku.“ (Nepoznat autor)
  20. „Sestra je djelić djetinjstva koji nikad ne možeš izgubiti.“ (Nepoznat autor)
  21. „Smiješim se zato što si moja sestra. Smijem se zato što ništa ne možeš uraditi po tom pitanju.“ (Nepoznat autor)
  22. „Moja sestra ima sjajnu sestru. Istinita priča.“ (Nepoznat autor)
  23. „Kad kažem da neću nikome reći moja sestra se ne računa.“ (Nepoznat autor)
  24. „Sestre su različiti cvjetovi iz iste bašte.“ (Nepoznat autor)
  25. „Ti si moja osoba. Uvijek ćeš biti moja osoba.“ (Christina Yang)

#3160 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,482 postova

Postirano 17 February 2018 - 02:36 PM

Grijesimo kad ocekujemo da nam zivot pokloni ono sto treba da sami u sebi da pronadjemo.
Zelimo da nas zivot ima neki smisao,ali zivot ima onoliko smisla koliko smo mi u stanju da mu damo.
A smisao zivota je samo u ljubavi;
koliko smo spremni da volimo i sebe dajemo toliko ce nas zivot imati smisla....
H.Hesse

28234963_2139191996351154_63082200963403

Rumi 

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika