Skoči na sadržaj

• twitter
  • youtube
  • googleplus
  • facebook

Foto
* * * * * 3 glasova

Mudre misli,Poezija,Price i Citati

• Please log in to reply
3263 odgovora na ovu temu

#3261 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,746 postova

Postirano 29 April 2019 - 10:13 AM

Jedna mlada žena je jednog dana rekla nešto čime je uvrijedila svoju najbolju prijateljicu.
Ona je odmah zažalila,i napravila bi sve da povuče svoje riječi nazad.Ona je to rekla impulsivno,u momentu nepažnje,uz to da su bile tako bliske,nije ni pomislila na efekte svojih riječi ranije.
U nastojanju da opovrgne ono što je uradila,otišla je kod jedne stare mudre žene,objašnjavajući situaciju upita za savjet.
Stara mudra žena poslušala je strpljivo,trudeći se da odredi koliko je iskrena ova mlada žena,koliko je zaista želila da ispravi situaciju.
Mudrica je rekla:"Trebaš učiniti dvije stvari da bi mogla ispraviti svoje djelo.Jedna od njih je veoma teška.Večeras,uzmi svoje najbolje jastuke od perja i otvori u svakom od njih male rupe.Onda,prije izlaska sunca,moraš pored svakog praga u gradiću staviti po jedno pero.
Kada završiš prvi korak,vrati se opet meni i reći ću ti i drugu stvar."
Mlada žena se vratila kući da se pripremi za svoj posao.Cijelu noć je provela idući sa jednog na drugi prag.Prsti su joj se smrzli,dok je vjetar bio mnogo oštar.Međutim ona je išla i dalje tamnim ulicama.
Nakon izlaska sunca mlada žena se vratila do stare mudrice.Ona je bila iscrpljena,međutim osjećala je olakšanje da će njen trud ipak biti nagrađen,reče:"Moji jastuci su prazni.Stavljala sam ispred svakog kućnog praga po jedno pero."
Sada rekla je starica:"Idi nazad i napuni svoje jastuke i sve će biti kao ranije."
Mlada žena je bila ošamućena:"Ti znaš da je to nemoguće,vjetar je sigurno oduvao perje sa pragova.Nisi rekla da trebam to pokupiti nazad!
Ako je ovo tvoj zahtjev,onda stvari neće nikada biti iste.“
To je istina,rekla je starica."Nikada ne zaboravi.Svaka tvoja riječ je perje u vazduhu,jednom iskazana,nikakav pokušaj ma koliko bio iskren neće vratiti riječi u tvoja usta.Izaberi dobro svoje riječi,i dobro ih čuvaj u prisustvu onih koje voliš.Zapamti:jedna dobra riječ može da grije tri hladna zimska mjeseca."
*Anzia Yezierska*

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#3262 MIMA

MIMA

Admin

• Administrators
  • 1,478 postova

Postirano 02 May 2019 - 07:38 PM

Muškarci je se plaše a kako i ne bi Treba se nositi sa svim tim što ona zrači a i privlači... Ima lijepih žena, ima pametnih, ima zgodnih A ona je sve to, i još mnogo šta Da osjećaju da joj nisu dorasli, na mnogo načina Još ona, kao za inat, kao da je svakim danom sve ljepša, privlačnija, sebi vrijednija Samo je premalo onih koji mogu da je prate i isprate A ona ne bi tek tako da se daje Koliko god da se skriva i predstavlja običnom, uz ono – djevojka sam kao i svaka druga – Osjeća da nije A to posebno osjećaju oni kojima je stalno u mislima Koji bi možda vezu, koji bi možda ljubav Ali to možda ih sprečava da pokušaju nešto ozbiljnije... Plaše se da je ne zaslužuju Kada je pritisnu samoće, ne može da vjeruje koliko je sama Kao da je osuđena na to, i učini joj se da će zauvjek tako A svi misle da ima sve... Tada se vraća svojim najbližima, prijateljima Tu dobija ono što joj najviše fali Ljubav Ljubav Ljubav Pritom nije od onih koja plače nad svojom sudbinom Jaka je, trudi se da uradi što više I radi Na sebi, novim projektima, tijelu Da stvarno deluje svjetski kada je vidiš Pritom sva satkana od emocija Lako se raznježi Ali nije od onih koja voli jeftinu pažnju Ne Isuviše je prefinjena za tako nešto Nekada se osjeća kao zarobljena u svijetu koji joj nije dorastao A nekada se osjeća tako malo, sitno, nebitno Da je do neba zahvalna i za najsitniji gest ljubavi koji dobije Sve je to ona I još mnogo šta Živi u mnogima, budi mnogo šta Ali nikako da neko stvarno zaživi, i oživi u njoj Koji će da da jedan novi ton njenom svemu I da napokon kaže svijetu – ja volim, ja sam zaljubljena – A i da kaže sebi – napokon volim Napkon sam voljena – Svi to nekako čekaju od nje Čeka i ona Ali...

Hvala 

• Odri i Belay_Danci se ovo sviđa

Mozes me nocas voleti ili mrzeti!Sve je u moju korist.Ako me volis,zauvek cu ostati u tvom srcu.Ako me mrzis,zauvek

cu ostati u tvojim mislima........nije fer jel da ???

#3263 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,746 postova

Postirano 10 May 2019 - 03:34 PM

59695497_796670307382104_325836518807987

"Misliš ne može se preboljeti, ali nauči čovjek.A kad se srce smrzne, lijepo se živi i bez srca.A kad se duša uguši, lijepo se živi i bez duše.Mnogi su mrtvi već davno prije svoje smrti,a možda su baš takvi i najsretniji."
Rumi 

#3264 Odri

Odri

Advanced Member

• Moderators
  • 4,746 postova

Postirano 05 July 2019 - 03:35 PM

65604215_891885417845697_565331453945892

Rumi 

0 korisnik(a) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika